Popis:

Opravy povrchů asfaltových cest v areálu Zoo – 4.etapa mezi Rezervací Bororo a Expozicí australské fauny. Předmětem díla bylo vybavení prostoru malého náměstíčka před vstupem do Rezervace Bororo drobným mobiliářem čítajícím prvky pro sezení, pítko a rozměrnější květníky s výsadbami zeleně. Součástí prostoru náměstí je i umělecké dílo znázorňující přírodní skálu z konkrétní lokality v jižní Austrálii s vymezeným prostorem pro tvorbu typicky australských pertoglyfů. Umělá skála nebyla předmětem tohoto projektu.

Provedení povrchů přilehlých komunikací bylo třeba koordinovat s jejím tvarem a způsobem osazení.

Reliéfní povrch betonových pochozích ploch je patinovaný, probarvený ve hmotě a zalakovaný, na jeho tvorbě se budou podíleli výtvarníci. Výtvarné zpracování betonu logicky navazuje na provedení laminátové skály.

Dále byly zhotoveny nové asfaltové cesty a to včetně osazení betonových obrubníků a obrubníků z ocelové pásoviny. Zároveň byly částečně vytvořeny mlatové povrchy (lomová výsivka), a to v místě zálivů u bažantnice a mulčovací vrstva kolem platanových stromů.

V místě křižovatky u expozice tučňáků byla také předlážděna část žulové dlažby a část osazena žulovými obrubníky.

V průběhu prací byly kladeny vysoké ohledy na zvířata a kořeny dřevin – zejména zmiňovaných platanů, které jsou nedocenitelnou dominantou této části ZOO.

Lokalita:

Zoologická zahrada hl. m. Prahy, U Trojského zámku 120/3, Praha 7

Prováděné práce:

Zemní práce, ražený beton, asfaltérské práce, instalatérské práce, svářečské práce, truhlářské práce, geodetické práce, ostatní betonářské práce

Období realizace:

26. únor 2020 – 3. duben 2020

ZASLAT POPTÁVKU

Jméno a příjmení *
E-mail *
Telefon
Chci řešit
Vaše zpráva

* Povinná pole
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.